| Stefancalin1997 a întrebat:

cand aveam 6 nai am fost diagnosticat cu ambliopie dar nu mai tin minte de care era, in fine am purtata ochelari vreun an dupa nu am mai purtat acum am aproape 20 de ani si cu ochiul drept vad in ceata totul, aproape nimic, la consultatie mi-au spus ca vad doar 8% si ca e ambliopie profunda, se mai poate face ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ReZiSTorr a răspuns:

Nu inteleg ce naiba nu va place sa purtati ochelari., eu port ochelari de la 3 ani nu de la 6 si ii port pentru sanatatea mea. tu in cazu asta nu mai ai ce sa faci avand in vedere ca vezi doar 8% ceea ce e foarte putin..suporti consecintele. ca ochelari deajeaba mai porti acum

| Stefancalin1997 explică (pentru ReZiSTorr):

Pai ochelari mi-a spus ca degeaba ii port dar o zis sa merg la un doctor.

| Omis a răspuns:

Pai medicul nu ti-a spus daca se mai poate face ceva? Banuiesc ca exista operatie pentru problema ta. Cel mai bine e sa mergi la un specialist, sunt sigura ca se va gasi o solutie.