| caNabiis a întrebat:

Cand fumez fac in urmatorul fel : trag fumul in gura, apoi in piept, apoi il expir. Chestia e ca uneori fumul nu mai iese ..adica...il trag in piept si cand vreau sa il expir, nu mai iese niciun fum. senzatia nu e diferita fata de cand iese fumul, dar am inteles ca nu e bine. si am cateva intrebari :
1) Ce e asa grav? ca cineva cand m-a vazut mi-a zis sa nu mai trag ca opresc fumul in piept.ce e asa grav? ce se poate intampla? cu ce e diferit fata de cand dau fumul afara?
2) cum pot face sa nu il mai opresc in piept si sa il dau de fiecare data afara?
3)daca am fumat gen...4 tigari si 4-5 cuie pana acum, se vede pe radiografie?
P.S : stiu ca la intrebarea 1 sunt defapt 3 intrebari.

Va rog explicati-mi cat mai clar. Mersi anticipat.
P.S 2 :

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Esti fericirea farmaciilor. Antreneaza-te acum, ca pe la 20...26 de ani sa intrii in sistemul de sanatate. Ca fan citostatice.

Răspuns utilizator avertizat
| Elly94sweet a răspuns:

De ce trebuie sa iasa fumul neaparat? logic ca se retine mult fum in plamani, logic ca ti se vede fumul in radiografii la plamani + de asta fumul din cuie este mult mai ''necacios'' cum s-ar zice big grin...+daca fumezi la cuie ti se vede thc-ul in analizele de sange.bafta!

| Marian_Bucica_1995 a răspuns:

In functie de ce contineau "cuiele" iti poate aparea THC in sange, dar la radiografie nu se vedewinking

| caNabiis explică:

Si care-i treaba cu THC-ul asta?
Vreau niste raspunsuri mai complexe la fiecare intrebare va rog, sa ma lamuresc clar. Si raspundeti doar cei sre stiti, ca vad ca sunt raspunsuri diferite. Deci astept raspunsuri care sa ma lamureasca, mersi.