| Levi19 a întrebat:

care este perioada de recuperare dupa o luxatie de rotula? in cat timp voi putea merge normal si sa fiu apt de munca?
am stat 9 zile in atela ghipsata dupa aceea in orteza fixa 2 saptamani iar restul zilelor pana in data de 30 mai in orteza mobila.in total 30 de zile de cand am suferit luxatia de rotula.pot sa calc pe picior si sa indoi aprox 90 grade genunchiul.multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| giony54 a răspuns:

Pana cand spune medicul ca te-ai recuperat.