| NONAME113 a întrebat:

Cateodata simt un fel de junghi ascutit in zona apendicelui, asta se intampla destul de rar! Durerea dispare in 5-10 minute si nu pot sa fac nimic cand apare(nu ma misc ca ma inteapa si nici sa apas) durerea este prezenta in partea de jos a abdomenului in partea dreapta si merge pana la picior.Ce e asta? Are legatura cu apendicele? De obicei apare dupa(in) ce ma plimb cu bike-ul.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

E posibil sa ai apendicul imflamat. Du-te la un medic.

| NONAME113 explică (pentru Intruder19):

Daca durerea o sa vina mai des o sa ma duc

| mariasandra a răspuns:

S-ar putea sa ai apendicita.Ai vreo simptoma din cele de mai jos
- durere surda aproape de centrul sau partea superioara a abdomenului ce devine mai apoi ascutita si se deplaseaza spre partea din dreapta jos a abdomenului. Acesta este, de obicei, primul semn;

- pierderea apetitului;

- greata si/sau varsaturi imediat dupa ce incep durerile abdominale;

- umflarea abdomenului;

- febra nu foarte ridicata;
- crampe severe
Daca da atunci s-ar putea sa ai apendicita. Mie mi se intampla la fel dar in partea stanga si am aflat ca am piatra la rinichi. Sper ca te-am ajutat

| NONAME113 explică (pentru mariasandra):

1.nu am asa durerea
2.nici asta
3.nu am nimic dupa acea durere
4.nici asta nu mi s-a intamplat
5.nu cred ca am avut
6.nu am crampe decat dupa ce beau ceva carbogazos
Nu stiu ce sa zic de piatra la rinichi, o sa ma informez de pe net