| xD3nnysX a întrebat:

Salut TPU

ce ar trebui sa fac sa ma ingras si eu putin am aprox 1.70 sunt baiat si am cam 47 kg.
sunt foarte slab, as vrea sa mam ingras putin la fata si la maini/picioare deoarece sunt foarte subtiri:l
Ce imi recomandati sa fac ce sa mananc ce sport sa practic etc
orice parere e binevenita

funda+thx happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| ItIsAlright a răspuns:

Depinde si ce varsta ai. CRED, ca pana acum ai fost in crestere si de asta. Dupa ce te opresti din crestere ar trebui sa te mai ingrasi. Dar 1, 70 si 47 de kg e cam ciudat. Am eu 1, 61 si 45 de kg si sunt slaba si practic si sport. Depinde si de varsta. Mananca si tu mai mult. Sportul e ca sa slabesti dar daca vrei sa practici...