| Saratzzelu a întrebat:

Ce fel de exercitii as putea face pentru a fi mai inalt? Am aproape 13 ani si 1.53 cm. Sunt putin gelos pe alti colegi din clasa care au si 1.65 cm...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Dacă observi că nu ai mai crescut de la 12 ani să zicem atunci ar trebui să îți pui un semn de întrebare pot fi cauze hormonale, dar în cazul tău timpul își va spune cuvântul ești mic, te dezvolți mai greu atâta tot. Poți face înot pentru a te înălța.

2 răspunsuri:
| RoxanaCC a răspuns:

Ai doar 13 ani, o sa te mai inalti cu timpul, intr-un an poate o sa ii ajungi pe colegii tai...si da, baschetul ajuta foarte mult

| anna_3801 a răspuns:

Ai putea sa joci volei si baschet in timpul tau liber! am si eu 2 fratii gemeni care aveau aceeasi problema dar acum au 15 ani si chiar s-au inaltat! funda?