| foreman a întrebat:

Ce as putea face sa ma inalt? Am 13 ani si doar 1.65.Fac volei de cam jumatate de an. E prea putin pentru varsta mea? Am multi colegi mai inalti decat mine.

88 răspunsuri:
| JackieSue a răspuns:

Se dezvolta ei prea repede. Dar nici 1.65 nu e de laudat pentru. un baiat la 13 ani.Tot 13 ani am si am 1.70 tongue
Lucrezi la spalier.Adica stai agatat la spalier pana simti ca iti amortesc si mainile si picioarele.tongue...asta grabeste crestere. E pe bune, nu mint:*

rebbecca

Shin
| Shin a răspuns:

E foarte ok! Mare atentie, nu toata lumea creste la fel. Tu poti sa nu cresti deloc pana la 14 ani si de la 14 la 18 sa ai un salt in crestere. Incearca doar sa nu faci un sport care iti opreste cresterea (haltere tongue) si lasa totul sa fie natural happy
Numai bine, Shin.

| alexa a răspuns:

Poti incerk si baschet
este un sport la fel care te ajuta foarte mult sa te inalti... dar eu zic k cel mai bine asteapta...esti ink mic si ai timp sa te mai inalti...de obicei baietii cresc pana in jurul varstei de 20 ani.acum esti in perioada pubertatii deci fii sigur k vei mai creste
cat despre ceilalti baieti eu zic sa nu. ti mai faci atatea griji.fiecare este diferit in felul sau, la fel si modul de a se dezvoltawinking
bafta

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Doar? E foarte ok! Continua cu voleiul! - si eu am facut, si acum am 1, 87 (descult), dar si innot si stretching, si jogging! Success!

| dulshe a răspuns:

Pai esti destul de inalta, eu am aproape 14 si am 1'60 si chiar ma consider perfecta pentru anii si corpul meu. Dar daca tot vrei, ai putea face inot.

| cotzobel a răspuns:

Fa voley in continuare.eu am facut de la 12ani pana la 16 si pot spune ca m.am inaltat...continua ci voly. eventual in timpul liber practica baschet...si cun a zis si Shin nu toata lumea creste la fel...asa ca ai rabdare

| MADALINAAAA a răspuns:

Probabil te dezvolti mai tarziu.ai doar 13 ani, mai ai destul timp.In general o sa ai aproximativ inaltimea parintilor...

| yoannah a răspuns:

Fataalaughing

Eu implinesc 14 peste o luna si am 1.52laughing

Eu ce sa mai zic?rolling on the floor

Doamne ce copii stresati in ziua de azi...

| micutzagirl a răspuns:

Glumesti, nu? eu am aproape 19 ani si 1, 60 happy sh pe al 17-18 ani aveam 1, 59. foarte frustrant laughing

| pppaaauuulllaaa a răspuns:

Eu am 15 ani si 1, 63 si ma cred prea inaltabig grin.

| ADRIANA_1393 a răspuns:

Eu fac 13 peste o luna si am 1 58 nu te lua dupa alti cu lasate de volleywinking... eu fac volley de 2 ani si vreau sa iti spun ca anul trecut prin ianuarie aveam 1 49 si acum am 1 58 deci am crescut mult datorita ascestui sport asaa ca ascultama e foarte bun volley-ul si te mai sfatuiesc sa lucrezi la spalier crede-mawinking

| allube a răspuns:

Circula o vorba printre cei mici: nu conteaza inaltimea ci conteaza istetimea! Daca tu te agiti ca la 13 ani ai 1.65 m, ce sa zic de baiatul meu care are 19 si are doar 1.67 m. Asta e! Joaca baschet, practica arte martiale, mi-ar fi placut sa fie mai inalt, dar atat timp cat pe el nu-l afecteaza e ok. Oricum mai ai timp sa cresti si daca si parintii tai sunt mai inalti atunci sunt sanse reale sa cresti si tu. Este genetic, dar nu depinde numai de parinti ci si de rudele mai indepartate.Cunosc persoane care au 1.60-1.70 ambii si baiatul lor are 1.90, deci nu e o regula.

| dieanuk a răspuns:

Nu prea ai cum. am 1.68 si ma gandeam ca is prea inalta si plangeam si sti? mi-a trecut. sunt chestii mai importante decat inaltimea si cat de grasa slaba sunt si bla.traieste-ti viata ca n-are nici o treaba cu inaltimea.Pentru inaltat:baga in tine euri si prectica sporturi foarte multe(nu lasa voleyu e sanatos.bafta)

| Burzea a răspuns:

Eu am 15 sunt baiat si am 152cm

| Burzea a răspuns:

Eu am 1. 52m si sunt baiat am 14 ani juma

| Burzea a răspuns:

Eu am 152 cm si am 14 ani si am si eu colegi mai inalti decat mine
dar asta e
o sa crestem si noi odata si odata

Răspuns utilizator avertizat
| vvvvvvvvvvvgffffffffffffffffffgvbgf a răspuns:

Hei, am 15 jum si doar 1.50laughing deci nu te obosi esti binewinking!
Pupici>big grin

| Georgy_6437 a răspuns:

Daca te ajuta sa stii ca eu am 1.59 big grin si nici nu sunt cea mai mica din clasa.

| Ax a răspuns:

Eu am 12 ani si 1.45 ce sa fac?crying((

| blackporcelain a răspuns:

Am 14 ani si am 1.59 si suntdisperata, bucura-te de ce ai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai si eu am intaltimea ta, anii tai. happy e ok zic eu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti inalt ma..eu fac 13 in octombrie si debea am 1.50 rolling on the floor) n`ai ce face si te plangi.oh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci eu am 1.63 si am 17 ani.eu ce sa mai zic? si in plus am 59 de kg(ca plinuta)daca as fi mai inalta nu cred ca as mai parea asa plinuta(parerea mea)...sad vreau sa ma inalt. dar nu stiu cum.help me pleasesad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am 14 ani si 1.60sad. Parintii mei au 1.65 si 1.70 si cv.Insa fratele meu are peste 1.80.Mi-as dori si eu sa mai cresc si multi imi spun ca voi creste in liceu. Sperhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate vin de la sine organismele si perioada de dezvoltare difera foarte mult eu fac voley de 5 ani acum am 16 ani si 1.67 cm...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa mult sport si regulat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 17 ani si 1, 50 inaltime si nu stiu ce sa fac sa ma mai inalt.crying((Momentan iau ceva medicamente care cica ma inalta dar nu vad ink nici un rezultat.Chestia e k fac judo... oara sportul asta ma impiedica ca sa ma inalt?:-s

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistit si eu intr-un an am crescut 11 cm deci nu sti cand da norocul peste tinewinking continua cu voleiul si eu fac de 2 aniwinking si nu te mai stresa nu are rost nu rezolvi nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te mai stresa atat...eu am 17 ani si doar 1, 53... vreau sa fiu si eu mai inalta...proful meu de biologie a zis ca se poate face o radiografie la degetul cel mare de la mana si vei vedea daca vei creste sau nu...radiografia se face pana la varsta de 18 ani... poti lua si un tratament de la doctor pentru a mai creste... vreau sa fac si eu lucrul asta...nu imi place asa mica