| cati_cat a întrebat:

Ce sa fac? Am ridicat si carat ceva greu, iar acum a inceput sa ma doara spatele in partea de jos. Ce sa fac pana ajung la doctor? Am fost la farmacie si mi-au dat voltaren, unguent, dar momentan nu e nici o imbunatatire. Am programare la dr peste 2 saptamani, dar nu pot sta asa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| selfconfidenttree97 a răspuns:

Buna, nu poti merge la urgente? Pare ceva destul de grav... tot ce as putea sa recomand eu este unguentul dar zici ca nu merge. Ia un ibuprofen dupa ce mananci. As recomanda si niste exercitii de yoga pentru spate, cauta pe net. Gasesti multe si usor de facut, si eu fac pentru scolioza. Iti doresc multa sanatate!