| WindWalk_2684 a întrebat:

cine ma poate ajuta cu un ghid pentru incepatori depre dezvoltarea masei musculara, ma refer un ghid cu exercitii pentru dezvoltare armonioasa, si alimentatia necesara zilnic, am inceput deja un set de exercitii de 2 luni si incep sa se vada diferentele, problema mea e alimentatia, nu e organizata, am inteles ca dimineata conteaza cel mai mult cea ce mananci si ca exista o reteta pentru o bautura alimentara. Dau funda pentru cel mai bun raspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| IoanieCriminalul a răspuns:

Mergi la sala?

| CaTaNs a răspuns:

Pai prin alergare dar nu fugi incontinu fara pauze si sa faci o incalzire inainte cum ar fi geneflectiunu pai pe calcai pe fata cu bratele in sus si dupa aia incerci sa alergi la gantere trebuie sa stai bdrept si sa ridici cat poti si sa repeti asta zilnic si prin abdomene tot la fel cat poti nu exageret ca sa nu faci febra musculara daca n-ai gantere incearca sa practici un sport si sa faci mscare zilnic.Succes!

| CaTaNs a răspuns:

La pe calcai la mes