| RăzvannRăzviii a întrebat:

Cred ca am o mare problema, si aici as dori barbatii(sau femeile care mai stiu putina biologie) sa raspunda. Deci, totul a inceput acum vreo 4 ani, cand mi s-a desfacut pielita la penis pentru prima oara, si am vazut varful. Atunci, cand am vazut varful, l-am atins si m-a usturat si m-a durut foarte rau. Toti anii astia m-am spalat la penis cu apa rece, pentru ca la apa fiarta nu suporta varful(stiti voi, varful penisului, la propriu). Acum ce vreau eu sa va intreb. Este doar la mine sau a mai patit si altcineva? Ar trebuii sa ma duc la un doctor sa vad ce as putea face? Imi va afecta viata sexuala(de exemplu cand voi avea contact sexual, voi reusii sa imi pun prezervartivul fara sa simt vreo durere, si sa nu am probleme tot timpul actului?). Va roog, raspunde-ti-mi ca deja sunt ingrijorat. Evident ca raspunsul castigator primeste fundita si vot

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cred ca tu ai o fimoza si o infectie determinata de aceasta. Nu dai suficiente informatii (daca iti decalotezi complet penisul la fiecare spalare, daca se decaloteaza spontan in erectie completa), dar in mod cert trebuie sa te vada un urolog inainte de orice tentativa de viata sexuala.

3 răspunsuri:
| 000Diddy000 a răspuns:

Ar putea fi o problema serioasa mai bine te duci la medic

| blackrum a răspuns:

Eu zic sa nu asculti nici un sfat de la TPU si sa te duci direct la DOCTOR!