| Cristiggg4 a întrebat:

Cred ca sunt somnambul.
Eu aseara m-am culcat la ora 2, imi si apare pe telefon, dar matusa mea mi-a spus ca a venit la ora 4:20 si a zis ca stateam pe telefon, mi-a spus ca m-a intrebat daca nu dorm, si eu i-am raspuns "pai ce? Am dormit pana acum nu-mi mai este somn." Dar eu cam pe la 2:20 am adormit si sunt 100% sigur ca nu am spus asa ceva.
Pareri? Sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Verifica-ti mesajele, vezi la ce ora le-ai trimis.
Oricum, nu-i normal sa te culci la 2 noaptea, ca iti lipsesti corpul, de niste hormoni vitali dezvoltarii si functionarii creierului.
Hormonii aia se produc numai cand dormim si numai intre 10 si 2 noaptea.
Culcandu-te noapte de noapte dupa ora 2, privezi corpul de acesti hormoni, care in timp, duc la tulburari de memorie, incapacitatea de memorare si concentrare, la probleme psihice (anxietate, schitofrenie) si ulterior la cele neurologice.

| sierra1 a răspuns:

Leagă-te de pat să nu te trezești unde nu ai vrea

| SilentRain a răspuns:

Roaga un prieten sa te supravegheze noaptea, poate chiar esti somanbul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Matusa-ta abereaza, In somn nu stai pe telefon laughing (eventual uitate la istoric)
Sau poate tu dormeai (ea numai credea ca esti pe telefon), ea te-a intrebat ceva si u ai raspuns automat(din somn) fara sa te trezesti complet