| JonD a întrebat:

Cum pot slabi 30 kg repede, in 2-3 luni sa zicem?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| fanmichaeljackson a răspuns:

Salut, nu sunt nutritionist, dar o colega de-a mea a slabit cu supa de varza foarte mult.
Reteta ar fi urmatoarea:
Câteva cepe potrivite, doi ardei graşi, o varză medie, trei roşii, sare şi piper după gust, un cub de arome, frunze de ţelină, pătrunjel - toate se curăţă, se taie şi se pun într-o oală cu apă. Se fierbe 10 minute la foc mare, apoi două ore la foc mic. Supa se consumă cât mai multă, când îţi e foame, combinată cu fructe (în prima zi), cu legume (în a doua zi), cu fructe şi legume (a treia zi) şi cu trei banane (a patra zi). În cea de-a cincea zi, pe lângă supă, mai poţi consuma 800 g carne de pui la grătar sau fiartă, în a şasea zi poţi mânca orez fiert, iar în ultima zi a săptămânii, peşte la grătar.
Colega mea a slabit 10 kg in doua saptamani.
funda?

4 răspunsuri:
| Renes a răspuns:

In nici un caz nu e sanatos ce vrei tu.
Crede-ma slabesti 10 kg in 1 saptamana cu medicamente sau supa de varza, dupa cand nu mai tii dieta pui dublul nu stiu daca ai vrea asta.
Incearca sa mananci multe legume si fa mult sport, 1 ora pe zi.

| dana90 a răspuns:

Nu face greseala mea asa am facut ei anul trecut am avut 62 kg in 2 luni am slabit 18kg nu stiu daca esti fata dar daca esti te avertizez mi s-au lasat sanii oribil is ca o baba si eu am facut si efort fizic dar am slabit prea repede am 18 ani si sanii ca o baba de 80 nu face greseala mea slabeste regulat 2 kg pe luna

| Nathalia a răspuns:

Nu poţi slăbi 30 kg în 3 luni şi chiar dacă ai face-o, nu ar fi sănătos. Mănâncă mai multă mancare fiartă, multe fructe şi legume, şi încearcă să reduci din chipsuri şi dulciuri. Fă o jumătate de oră de exerciţii ( sunt multe videoclipuri cu exerciţii pe youtube ) în fiecare zi, şi cu timpul vei slăbi mult.
Sper că te-am ajutat (:

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns (pentru Nathalia):

Si ar putea tine o dieta pe baza grupei sanguine.big grin