| GrapeFlorian a întrebat:

Dau funde! Am 1, 85 si 92kg. Toata grasimea este centrata la stomac. Cum pot scapa cel mai repede de tesutul adipos? Nu sunt gras decat la burta, picioare subtiri, brate subtiri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Prin alimentatie, prin miscare, alergare dar special din alimentatie, trebuie sa reduci caloriile.
daca vrei sa investesti banuti in tine vezi ca sunt centre de astea de nutritie care iti fac regim alimentar personalizat, iti vei face niste nalize inainte (iti dau ei lista) si apoi un medic nutritionist iti va da ce sa mananci cat sa mananci etc
La 1.85 si 92 kg esti oricum bine din punct de vedere al raportului masa-greutate! Adica esti in limita normala cu usoare accente spre supraponderal, dar eu zic ca esti bine.
eu am aceeasi greutate cu tine la o inaltime mai mica, si nici eu nu-s graswinking bine am facut si culturism cativa ani in trecut si eu aveam bratele mari, picioarele mari si spatele la fel.

| GrapeFlorian explică (pentru Simpatic):

Bine? Am picioarele subtiri, mainile relativ grosute si o burta de te doare capul..Iti pot da o poza in privat daca vrei.da msj

| Simpatic a răspuns (pentru GrapeFlorian):

Nu imi da poza, citeste ce am scris si incearca sa mananci lucruri sanatoase cu cat mai putina paine, sa elimini fast food /junk food, sa faci miscare, sa alergi sa te hidratezi. Iar rezultate vor veni in timp, toata lume vrea repede, dar e nevoie de timp!

| Dana2103 a răspuns:

Da pai iti cresti sensibilitatea la insulina. Google it
Ori stai la frig, frigul slabeste

| Catalin77945 a răspuns:

Foarte simplu, faci muschi si un deficit caloric, e mai ok decat sa alergi cateva ore, adica cu cat ai mai multi muschi in corp cu atat vei consuma mai multe calorii pentru ca muschii consuma calorii/ora, si dupa poti sa-ti faci un deficit caloric lejer.
Sau poti alerga si functioneaza, dar o sa dureze mult timp asa.