| MaxiEcho a întrebat:

De 1 lună mi-au aparut nişte pete albe de la umar in jos, nu mi-au aparut pe palme sau pe degete!
De la ce apar?
Cum pot scapa de ele?
Funda + un mare mulţumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andrada20000 a răspuns:

Buna, am fost in aceeasi situatie, am fost la dermatolog si mi-a spus ca sunt de la soare si mi-a dat o crema pentru aceste pete. Eu iti recomand sa mergi la dermatolog si sa iti dea o crema pentru tipul tau de piele.

3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Trebuie neaparat sa fii consultat de un medic dermatolog.

| BogdantheDreamer a răspuns:

Da cunosc pe cineva cu aceiasi problema. Din cauza ficatului este foarte posibil. Tot ce iti spunem noi are caracter orientativ, nu suntem medici; trebuie sa mergi sa faci un consult de specialitate. Problemele de santate trebuiesc tratate cu maxima seriozitate. O zi buna!

| lovemeoana a răspuns:

Posibil sa fie de la ficat.