| Marilena1999 a întrebat:

De 2 ani si jumatate m-am apucat de sala, pana in prezent nimic nu s-a schimbat la fizicul meu. Sunt cum eram inainte, mai precis grasa. Credeti-ma ca am incercat ori ce, de la diete pana la haltere si nimic nu a functionat. Iau proteine, nu mananc dulciuri, nu beau sucuri sau chestii de genul. Am fost la doctor si mi-a spus ca nimic nu este in neregula cu mine. sad

Poate sa ma ajute cineva sau sa imi explice ce se intampla cu corpul meu? ( Am 23 de ani, 1.75 inaltime si 80 de kg)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Si daca asa trebuie sa fii? O fata care e grasa nu inseamna ca nu e frumoasa. Oricum, la cit ai, nu cred ca ai prea multe kg in plus.

| chazz a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=3AwkLL6geoI
pai trebuie sa reduci si numarul kcaloriilor, uita-te la clip-ul asta. tu degeaba arzi daca bagi triplu inapoi

| Dumitru_Mirela_1990 a răspuns:

Timp de 2 ani și jumătate ai mers la sală și ai folosit un anume regim alimentar. Trebuie să schimbi acest lucru. Mergi în continuare la sală și schimbă proteinele care le-ai luat până acum. Îți recomand un program de 9 zile pentru: detoxifiere, reglare metabolism și primul pas de remodelare corporală. În pachet vei avea și: un centimentru + o broșură în care vei fi îndrumată zilnic ce trebuie să faci - vei găsi și rețete de mâncăruri sănătoase pentru tine:
https://www.comenziforever.ro/......late-ID378
sau
https://www.comenziforever.ro/......illa-ID377

| BigBadWolff a răspuns:

Incearca sa numai tii regim si fa-ti un plan alimentar ex: dimineata la ora 7-9 mananci 2 felii de paine prajita cu unt si miere si bei o cana de ceai verde dupa 10 min mergi la alergat 30-60 min, dupa 2-3 ore mananca o salata de fructe si dupa 3 ore manca 1 sau 2 polonice de ciorba de fasole, dupa 4 ore mananca o salata de cruditati si dupa 2 ore un sandwich nu cu kequp sau maioneza sau mustar... Simplu cu salata verde rosii braza si o felie sau 2 de salam si dupa 30 min o ora de alergat... Programul alimentar trebuie sa il constitui singura sau cu ajutorul unui nutritionist si nu uita dimineata si seara alergare. Sanatate si succes