| DragosDRG2r a întrebat:

Salut TPU, de 2 săptămâni am început un loc nou de munca care necesita foarte mult mainile si de câteva zile simt în primele 3 degete de la mana stanga niște furnicaturi ca și cum ar fi amortite, pot sa le folosesc normal, nu am treaba cu asta, dar este o senzație putin neplăcută, daca a mai pățit cineva asta sa îmi scrie mai jos, dau fundă.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Inainte de efort, fa gimnastica "de incalzire", iar dupa, de relaxare (ca sportivii).

| sierra1 a răspuns:

Nu ești obișnuit cu munca fizică, aia e.

De luna viitoare o să te simți ca peștele-n apă!

| siriusblack98 a răspuns:

Suprasolicitarea unor muschi si ligamente ce nu au mai fost lucrati/e. De curiozitate, ce lucrezi?

| Dragobeta a răspuns:

Cum spune si mai sus, fa masaj la degete, la maini.
Daca nu ajuta, consulta medicul.

| vlllaaddd a răspuns:

Unde lucrezi bro?

ca sunt curios

Răspuns utilizator avertizat
| MrTech1HD a răspuns:

Încearcă sa îți masezi seara mâinile cu o crema iar dacă persista situația, îți recomand să ceri sfatul unui medic