| sweetys a întrebat:

Bună! De cateva ore bune am degetele de la mana stanga amortite, sau cel putin asta e senzatia, desi pot sa le folosesc (aratatorul si degetul mare). M-am tot uitat pe net sa vad care ar fi cauza(desi banuiam ca e de la faptul ca am stat ceva timp cu spatele si mai ales umerii foarte incordati, dar daca era doar atata, probabil imi trecea acea senzatie), dar nu gasesc nimic concret fiindca toate raspunsurile includ si degetul mijlociu si o parte din inelar. A mai patit cineva asa ceva? Care a fost rezolvarea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Mana stanga are legatura cu inima, nu vreau sa te speri, dureri in piept ai? Oboseala fizică?

| sweetys explică (pentru RAY):

Dureri in piept, nu am. Dar de oboseala nu stiu ce sa zic ca sunt sch 3, si nu stau deloc bine cu somnul

| Violleta2022 a răspuns:

Este 3 noaptea si tu esti super-obosit ca stai pe internet...nu crezi ca oboseala excesiva si statul inconfortabil pe telefon, dand din degete iti pot amortii degetele?

| relian a răspuns:

Poate esti prea obosit, circulatia e mai slaba in acea zona si de aia simti asa.
Baga dormi ceva, apoi vezi in zilele urmatoare daca mai simti la fel.Dar ce spui tu este de la circulatie, nu aia de pe drumuri, laughing circulatia singelui.