| TeoTudor a întrebat:

De aproape o saptamana am probleme mari cu stomacul. Luni am mancat fasole si de atunci sunt încontinuu balonat și am crampe, gaze etc. Sunt putin ingrijorat din cauza asta si aș dori sa stiu daca e ceva grav sau se poate remedia pentru ca nu mai suport. Mulțumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Asteapta. Daca tot te plangi mergi la in carbocit pentru gaze sau gasx ceva

| Sonia822 a răspuns:

Mergi si cere de la farmacie carbune medicinal. In 15 minute ti se lipeste coloana de spate. Fa-ti si suc de ghimbir, cu miere si lamaie, vezi ca usturaputin, dar trece greata si balonarea. Daca sunt alte probleme, mergi la ecografie.

| mamagama a răspuns:

Salut. Incearca sa eviti alimentele care reprezinta un cosmar pentru vezicula biliara (boabe de fasole, pastai).