| Serban_Albu_1994 a întrebat:

De apropae doi ani,mai exact diin vara lui 2015, am inceput sa vad aiurea cu ochiul drept, dupa o conjuctivita.Acest ochi este extreme de sensibil,mai ales ca eu mai dau cu mana pe la el (am avut destul de frecvent conjunctivita la acest ochi).De atunci nu prea mai disting detaliile cum trebuie la distanta,in special numerele d ela masini. Daca il inchid,vad literele extrem de haotic, iar cu celalt vad perfect.Totodata,daca il acopar am senzatia ca se intuneca vederea. Tinand cont ca nu a evoluat,ba chiar uneorii am impresia ca se mai amelioreaza,dar dupa aceia problema revine, ce-ar putea fi? Ati mai avut asa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Trebuie sa mergi la medicul tau de familie, apoi la medicul oftalmolog sa te consulte si sa te trateze la timp! Este posibil ca dupa conjuctivita, sa poata aparea glaucomul Nu atinge ochiul drept cu mana murdara! sa mananci mult morcovi si sa bei un suc de morcovi! Contin vitamina A si E, va reda si imbunatateste cu siguranta, vederea!

| Betty12345678 a răspuns:

Cel mai bine e sa mergi la medic.