| Cristina0002 a întrebat:

De aproximativ 2 ani mi-au apărut vergeturi pe picioare, am tot sperat ca vor dispărea dar s-au înmulțit. Cum aș putea să scap de ele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andreea87978787 a răspuns:

Vergeturile, din pacate, se pot inlatura doar prin interventii cu laser. Natural nu pot fi indepartate. Si eu am vergeturi pe solduri si in zona sanilor, dar nu ma deranjeaza absolut deloc. Nu te lasa afectata de niste nimicuri!

4 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Dupa doi ani deja acele vergeturi sunt albe iar de vergeturi albe nu mai scapi cu nicio crema, singura solutie e interventia cu laser. Nu-ti da banii degeaba pe creme pentru ca nu o sa te ajute in stadiul asta.

| Cristina0002 explică (pentru CuriousStuff):

Nu sunt albe, sunt chiar foarte închise la culoare.

| CuriousStuff a răspuns (pentru Cristina0002):

Exista 2 tipuri de vergeturi, cele rosii, care sunt "proaspete" si asupra carora actioneaza diferite creme, si cele "albe" care sunt vechi si nu mai trec decat cu laser. De 2 ani ale tale deja sunt vechi, adica "albe" chiar daca intre timp au prins culoare, dar nu sunt rosii. La asta ma refeream.

| Gertrude_Melissa_David_1997 a răspuns:

Fa sala. Cremele și soluțiile și restul sunt minciuni