| MadalinGGG a întrebat:

De aproximativ 3 luni am o respiratie foarte foarte urâta, imi e si rusine sa vb cu prietenii mei. Am încercat pasta de dinti cu apa de gura Lacalut white %repair, am încercat Lacalut flora (pasta + apa ), le am încercat pe toate care erau mai renumite pentru respiratie si tot degeaba, eu cred ca respiratia vine din stomac, inclusiv cand ma spal pe dinti si deschid gura si suflu simt un miros si un gust nasol, ce imi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Detartraj ai facut? Ca degeaba folosesti numai pasta de dinti, e bine sa te speli de 3 ori pe dinti dar nu este suficient doar atit, trebuie un detartraj profesional de 2 ori pe an in cabinet stomatologic si acolo medicul o sa i ti spună daca sunt alte cauze ale mirosului, mesteca si tu gumă mentolată mai taie din miros.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sa mergi la medic

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mersi pentru fundă