| Park1Suin a întrebat:

Am avut si in urma cu un an probleme cu ambele urechi, din cauza ca umblam adesea fara caciula cand batea vintul.Astfel am capatat otita,iar din cauza ca ma deranja, imi mai si bagam degetele in urechi ca sa ma scarpin.Treaba e ca urechile chiar au inceput sa se vindece,dar zilele astea,plecand la bunica,am stat in curent,am baut apa rece si am spalat vasele cu apa rece. Ajunsa acasa,am simtit simptome de raceala,dar si un inceput de durere in urechea stanga.A doua zi,temperatura,durere in ureche,nas infundat, durere de gat.Am citit pe internet ca durerile de urechi pot fi simptomele unei tumori la cap. Aproape am intrat in panica,dar vreau sa stiu, e vorba de o tumoare sau doar o raceala sau infectie la ureche?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cel mai probabil este o otita. Nu te mai trata dupa ureche, mergi maine la medicul de familie, vei primi tratament corect si te vei vindeca in maxim 10 zile

5 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Posibil sa fii luat vreo gripa

| n1445 a răspuns:

Daca te iei dupa tot ce scrie pe internet o sa ajungi sa crezi ca in curand mori...Niciodata sa nu cauti leacuri pentru o boala pe internet. Mai bine du-te la medicul de familie si spune-i lui ce ai scris aici, el va sti sa iti puna un diagnostic.

| L1feDRAIN a răspuns (pentru n1445):

Cuvinte de aur.

| n1445 a răspuns (pentru L1feDRAIN):

Purul adevar! Chiar am trecut prin asta deci stiu din propria experienta. O zi buna! happy

| L1feDRAIN a răspuns (pentru n1445):

Si tie.