| NotToday a întrebat:

In urma cu vreo 2-3 saptamani am racit, dar raceala nu mi-a trecut. Ma doare gatul, in special cand inghit, am nasul infundat, urechile infundate cateodata si ma doare fruntea, mai ales cand fac miscare sau cand e mai frig... Am fost la doctor si am primit medicamente. Credeti ca e sinuzita? Daca da, cum as putea scapa de durerea din zona fruntii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| M1hai a răspuns:

Iti recomand ceaiuri de zmeura cu busuioc, incearca si iti va trece happy sa fie fierbinte

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Humex.La mine are efect.Eu iau pentru trei zile.

| Deliα a răspuns:

Bea un ceai cald si ia parasinus.

| anamariaiancu a răspuns:

Pai,de raceala poti scapa asa i-a un strepsil sau decasept sau teraflu. Iar pentru frunte (leacuri babesti) pune un cartof taiat felii pe frunte cu un batic. happy

| MadRadiologist a răspuns:

Du-te la medicul de familie nu e tocmai ok sa fi racit de 2 3 saptamani probabil ai nevoie de antibiotic gen ospen sau augmentin