| tataye68222 a întrebat:

Salut TPU, de câteva zile simt un jen la PA si mi-a zis un doctor sa iau ceva genul uraktiv, am luat ieri seara si azi culoarea urinei avea culoare verde extrem de inchisa, am luat unul la 20 azi si de acum tot verde fac... Ce sa fac? Rog seriozitate, pe seara culoarea este verde mai deschis. Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Floridori a răspuns:

Uractiv contine albastru de metilen, deci in urma tratamentului, urina eliminata poate fi albastra.
Posibil ca din cauza infectiei urinare, urina ta sa aiba o tenta mult prea galbuie, care in combinatie cu albastrul (din albastrul de metilen) sa ajunga sa fie, sau cel putin sa para ca fiind verde.
Nu este nimic neobisnuit sau ingrijorator.
Ia tratamentul conform indicatiilor medicului.
Multa sanatate!

| tataye68222 explică (pentru Floridori):

Multlumesc, când termin tratamentul va fi bine, iti dau funda

| Floridori a răspuns (pentru tataye68222):

Cu mare drag!
Stai linistit, important este sa iti treaca si sa te simti tu mai bine.

| 19flo79 a răspuns:

Verde inchis... Nu miroase a kiwi?

laughing

| tataye68222 explică (pentru 19flo79):

Miroase a troll si un report