| iMuzic a întrebat:

de ce am gingiile asa albe si gura si limba toata? Si am asa niste putine usturimi, o fi de la candidoza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

Mai mult ca sigur e vorba de candidoa. Ai nevoie de un antifungic ( de ex Fluconazol), sa te dai cu glicerina si sa te clatesti cu apa de gura

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

E clar o ciupercă.

| Iote a răspuns:

Nu o fi mai bine sa mergi la medicul tau? Cauzele pot fi multe.

| GouDidodino a răspuns:

Poate ai afte