| iMwrr a întrebat:

De ce cand adorm dupa un timp ma speriu si simt senzatia ca cad in gol si ma trezesc speriat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| prizeFTW a răspuns:

Da,poate fi si anevrism.N-ai de unde sti daca nu mergi la doctor. Bunica-mea a suferit un atac cerebral si a avut tot aceasta senzatie.Cand te scoli in fund in pat ai ameteli? Poti merge? Te doare o vena la cap si simti ca pocneste? Oricum spune-i mamei,tatei,bunicii,bunicului,matusii, unchiului (cu cine stai) sa mergeti la medicul de familie.El te va consulta, sa-i spui ce ai (#adevarul).Si daca este cazul iti va da o trimitere la un medic neurolog, o sa-ti faca radiografii, consultatii etc. Succes.Nu te neglija, mergi la medic.Ca stai pe TPU si pui intrebari nu faci nimic decat sa stai si sa lasi boala sa-si faca de cap.Noi nu te putem trata, medicul poate. BAFTA!

7 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Toata lumea pateste asta uneori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E normal. Asta visezi big grin Subconstientul tau lucreaza. O sa treaca. Gandeste-te cand adormi la altceva, de exemplu persoana iubita si ai sa vezi ca disparewinking

| andreirapid a răspuns:

Se numeste atac de panica sau anxietate paroxistica. In mod normal, simti ca iti fug picioare, dar dat fiind faptul ca stai pe orizontala, atunci ai senzatia caderi!

| andreirapid a răspuns:

Si mie mi se intampla asta, nu e ceva asa grav, e normal. Un soc! Ti s-a intamplat azi?

| Jackson_Andreas_1997 a răspuns:

Se pare ca visezi! De multe ori se intimpla din cauza cofeinei din cafele sau coca cola

| iMwrr explică:

Faza e ca nu doar eu am aceasta boala si maicamea o are.Si prizeFTW nu am amenteli, pot sa merg si nu ma doare nimic.Dar cateodata cand ma asez pe canapea si dupa 5 minute ma ridic amentesc vreo 5 secunde.

| Mihaela_Ichim_1996 a răspuns:

Te-ai speriat de ceva... incerca inainte sa adormi sa spui Tatal nostru sau bea putina aghiasma si eu aveam ceva de genul si bunica mea m-a invatat