| Stefancalin1997 a întrebat:

de ceva timp am lasat barba sa creasca dar vad ca in unele locuri nu creste, ramane petice pe ici pe colo, cum as putea face sa imi creasca, sa iau niste medicamente? mersi, funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Laxative

| Denila123 a răspuns:

Te berberesti și îți va creste repede.

| JackR a răspuns (pentru Denila123):

Adica trebuie sa se mute in Magreb? Pentru ca acolo traiesc triburile berbere. Si ce legatura are asta cu cresterea barbii?

Presupun ca vroiai sa spui "barbieresti", dar ai incurcat cateva litere.

Oricum, nu este o solutie, ca sa-ti creasca barba mai deasa, cel mult firele de par din barba sunt o idee mai groase.

| NYK4u a răspuns:

Uleiul de ricin este o solutie, documentează-te pe net despre el, este folosit si in saloane pentru sprâncene.Stiu pe cineva care il folosea pentru barba, din cate spunea el a dat roade( nu am incercat, deci nu garantez ca este 100% adevarat).

| Sabou_Gabriel_1995 a răspuns:

Nu lua niciun medicament. Va crește ea singură, probabil încă nu te-ai dezvoltat complet. Câți ani ai? De obicei ar trebui sa crească pe la vârstă de 18 ani ( deși la mine a apărut mai repede, la 14 rolling on the floor ) dar, de exemplu, fratele meu are 22 de ani și abia are câteva fire...

| Anonim20143 a răspuns:

Așa e normal să crească la început. Mai așteaptă 2-3 ani după poți să îți lași barba (dacă vrei).
Nu cred că există medicamente care să te ajute în această privință.