| BadBoycaSmecherica a întrebat:

de ceva timp(cam de 2 ani) cand alerg ma copleseste o durere de la spatele calcaiului.Mereu cand stau linistit si strang unpic de picior cu mana incepe sa ma doara rau de tot! Cand ma apas in spatele calcaiului ma doare de nu mai pot, la fel si cand merg.De asemenea am 10 ani, tata mi-a spus ca e fiindca cresc, oare ce sa fac ca sa scap de durere? Pe bune acum nu pot sa mai alerg cum alergam acum 3-4 ani(inainte rupeam strada). Spuneti-mi ce sa fac!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IndiferentXD a răspuns:

Calm... este din cauza cresterii, tatal tau are dreptate, mai ales la copiii care fac sport, alearga, etc. dar daca durerile sunt insuportabile trebuie sa te duci la un control medical!

6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Daca durerea persista cred ca trebuie sa insisti ca tatal tău sa mearga cu tine sa faci o radiografie la calcâi.

| BiuL a răspuns:

Du-te la doctor, daca te tine de atata timp e clar ca ceva problema, mai ales ca te doare de nu mai poti.

| karsivan a răspuns:

Mers la doctor si facut radiografie, la un ortoped sa i-ti faca masuratori, sa aprecieze coloana vertebrala si etc si poate i-ti da tratament sau nu in functie de consultatie.

| cristi1505 a răspuns:

Consulta un medic.

| Catalin88xyz a răspuns:

Sa te duca tatal tau la un medic ortoped care iti va face o radiografie la picior sa vada care este problema acolo oricum nu este deloc in reglula sa stai asa pentru ca durerile se vor accentua du-te la medicul ortoped.

| BadBoycaSmecherica explică:

Va multumesc tuturor inca n-am fost la doctor, dar vad ca nu este vreun leac "babesc" pentru asa ceva, de aceea merg pe parerea voastra! happy