| xBoyz a întrebat:

Cum scap de o durere de cap.Mai exact aceasta durere este dupa-cap.Cateodata ma doare cateodata nu.Cateodata cand fac efort si stau in soare incepe sa ma doara foarte tare... daca ati patit si voi.cum scap de aceasta "problema"?

Răspuns Câştigător
| KhalDrogo a răspuns:

Ok,deci am aceeasi problema, de mai mult timp, tot asa ca tine.Am mers la cabinetul mediccal,am banuit ca am tensiune ridicata si asa a si fost, nu exagerata, dar destul incat sa am o durere de cap.Ar trebui sa iti masoare cineva tensiunea,in rest mi s-a recomandat apa, deoarece apa oxigeneaza creierul si ajuta la circulatia sangelui in conditii normale, categoric se aplica doar in cazul in care nu e nimic grav si nu te astepta la mari efecte:p

2 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Ai greşit categoria. Reposteaza la "Sănătate" şi o să ai mai multe şanse să primeşti sfaturi specializate! Succes!

| alessia5158 a răspuns:

Chestia importanta nu este aceea cum scapi de durere ci, de ce te doare! --- durerea marcheaza o suferinta a unui organ iar pentru suprimarea ei trebuie sa te adresezi unui medic ( in cazul tau un neurolog). Numai bine!