| user92929 a întrebat:

Odată la mai mult timp (o luna -doua) mi se intampla sa vad o pata neagra. De exemplu dacă ma uit la fata unei persoane o jumătate a fetei nu o vad bine. Asta mi se intampla cam o jumătate de ora. După aceea ma ia o durere de ochi și de cap. Am fost la un control la ochi și mi-au ieșit analizele bune. Nu port ochelari și nu am dureri de cap sau vedere încețoșata. Ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| helpforyou a răspuns:

Daca ai fost la medic si a spus ca totul este in regula atuci fii sigura ca asa este. Nu ai probleme de vedere. Posibil sa fie din alta parte. Ceri medicului de familie sa iti de o trimitere la alt specialist.

| IarsiIar a răspuns:

Mergi o data la urgente oftalmologice exact cand ti se intampla asta. Sunt cazuri care se pot depista numai "in criza".
Daca atunci nu depisteaza nimic, mergi la un neurolog si spune-i cand, cum si ce se intampla.