| Neamiticahfdn a întrebat:

De ceva timp respir doar pe gura, fara nas adica respir si pe nas dar parca nu-mi ajunge aier, si mama mi-a zis ca parca as "fosai'sau nu stiu cum sa numesc asta, dar nu stiu de ce, eu nu simt asta. As vrea sa stiu ce as putea sa am? Adica eu simt ca respir normal, dar fara nas, si cam m-am pus pe ganduri deoarece am auzit de la niste colegi de clasa, ca cand erau mici aveau "puroi la nas" asa au zis cred, si gen le baga ceva in nas sa le-al scoata, si ca era foarte dureros, dar ziceau ca aveau dureri de cap, etc, dar eu nu am nimic nu simt nici o data asta, credeti ca as putea avea si eu cv? Cineva mi-a zis sa :"trag aieri fierbinti in mine cu plante medicinale intr-o oala infierbantata" nu stiu cum se numeste chestia asta, credeti ca ajuta? Multumesc mult

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai sinuzită sau polipi, mergi la medicul de familie sa te vadă, numai asculta toate prostiile colegilor de clasă, stiu ei sau mama ta mai bine decat un medic? Nu.

| Victor453 a răspuns:

Da stiu de asa ceva, eu tot am uitat cum se numeste. Am avut aceasta cand eram mic, dar mi s-a facut operatie, nu stiu daca e dureros, deoarece eu am avut anestezie. Probabil o sa-ti faca operatie, deoarece o sa te chinui mult asa.

Răspuns utilizator avertizat
| Surtulecs a răspuns:

Buna! Aceasta problema poate consta in mai multe afectiuni ca sa le numim asa. Poti sa ai sinuzita in urma unui curent puternic la cap sau sa ai inceput de polipi. Nu ai de unde sti exact pana cand nu te duci la un medic. Te poti duce la medicul de familie pentru o mica consultatie si pentru o trimitere catre vreun specialist.

Sper ca te-am ajutat!

| G4amer333 a răspuns:

Cumpăra picături de nas folosește 2 și 3 săptămâni dacă nu îți trece așa mergi la medicul de familie