| Polinco a întrebat:

De ceva vreme mi-a aparut niste pete rosii pe mana, arata ca si niste arsuri... simt un fel de durere ca si cum as fi fost as de la soare, aveti aici poza cu mana mea: https://s9.postimg.org/pn388nhsf/IMG_20171229_204733666. jpg

Spuneti-mi va rog frumos ce este si cum as putea scapa de ele.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Nonameagain a răspuns:

404 Not found!
Dar daca ai pete care te si dor, mergi numaidecat la medic. Nu este o simpla alergie. E mai grav.

| Polinco explică (pentru Nonameagain):

Simt durere ca si cum as fi fost prajit de la soare

| EduardABiro a răspuns:

Buna, poti incerca sa folosesti o crema, e posibil sa fie doar o iritatie, poti folosii (Nivea, Bepanthen, e.t.c... )
Dar desigur, eu nu sunt un doctor, daca simti ca, cremele nu ajuta, poti incerca sa vizitezi un doctor.

| EduardABiro a răspuns:

Atunci iti recomand sa consulti un medic, e posibil sa ai niste arsuri.