| Stargoz a întrebat:

De curiozitate daca te tai la deget si nu iti curge sânge inseamna ca tăietura se va vindeca mai repede si nu e grava? Sau nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Daca te-ai taiat la deget si nu curge sange, inseamna ca taietura este nesemnficativa si se vindeca foarte repede.
Te speli pe maini imediat cu apa si sapun, sa fii sigura ca nu te infectezi si iti continui activitatea, fara nici un stres, ca nu ti se va intampla nimic. Practic nu-i taietura aceea, ci o simpla zgarietura.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Posibil să afecteze nervul vag prin urmare du-te la medicul de familie, dar nu oricum, urgent

| alina2k18 a răspuns:

Inseamna ca nu ai atins venele capilare.
Doar ai zgariat putin stratul superficial al pielii.

| mastadont a răspuns:

Înseamnă că e o tăietură superficială, deci nu e gravă. Și dacă îți curge puțin sânge tot nu e chiar gravă, gravă e atunci când te tai până la os și ai nevoie de copci.

| CelMaiCunoscatorDintreUmanoizi a răspuns:

Verifică cit sange mai ai în rezervorul de spermă.