| Andrei02132 a întrebat:

de la un timp ma simt ciudat... Nu inteleg de ce ma emotionez atunci cand cineva necunoscut se ia de mine si nu inteleg de ce nu am curajul sa ripostez, pur si simplu ma blochez si ma panichez. Ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Esti timid/rusinos, n-ai ce face, asa esti tu. Cu timpul iti vei schimba atitudinea, si-ti vei dezvolta o latura mai tupeista.

| Andrei02132 explică (pentru Ineys):

şi până atunci ce ar trebui să fac?

| Ineys a răspuns (pentru Andrei02132):

Nu ai ce. Citeste, invata, apuca-te de sport. Ceva trebuie sa-ti dea incredere in tine. Tu de fapt n-ai incredere in tine, de aia esti asa.

| Andrei02132 explică (pentru Ineys):

Fac înot de vreo 2-3 ani + baschet. Nu ştiu cum să îmi capăt încrederea în mine.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Gandeste diferit si prostii vor fugi de tine nu te gandi la frica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ești doar timid. ignoră proștii.

Răspuns utilizator avertizat