| Abcg4 a întrebat:

De o luna m-am lovit la picior si mi-a curs foarte mult sange. Langa buba aveam si o alunita mare. M-am bandajat la picior si am stat cateva zile asa si nu puteam sa merg.
Intr-o zi cand mi-am dat bandaju jos am vazut ca alunita nu mai este. Pur si simplu era o gaura de marimea alunitei. Vad ca acum s-a pus pielea si sa inrosit. Pot sa fac ceva de la ea? (cancer si altele boli)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Du-te de urgență la medic, nu e de glumă cu alunițele și da poți face cancer!

| Abcg4 explică (pentru T0T):

Pai si daca ma duc la medic ce ii zic?

| Abcg4 explică (pentru T0T):

Pai si ce ii zic la medic?

| T0T a răspuns (pentru Abcg4):

Ce ne-ai zis și nouă.