| IoaNa1428Dmd a întrebat:

Salut TPU! De paste am mers la țară și de atunci am început sa simt o mâncărime la conturul buzelor, la nas și la ochi. Am stat acolo câteva zile, după care, când am ajuns acasă, simptomele s-au ameliorat, apoi aproape au dispărut (mă mai mâncau buzele, nasul și ochii din când în când). Acum am fost iar la țară și din nou am simțit mâncărime pe buze, la nas și ușor la ochi. Totodată, și eu și mama mea avem buzele puțin crăpate (ca de la vânt). Nu am nicio bubița și nicio alta schimbare a buzelor, cu toate astea, mă mănâncă. Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

La conturul buzelor nu la condurul buzelor, ai facut alergie

| IoaNa1428Dmd explică (pentru CristiDinBucuresti):

Conturul, știu, s-a scris greșit...

| Dyalema a răspuns:

Probabil și alergie la ceva de acolo, polen, fân. Vorbește cu medicul tău să îți recomande ceva sau la farmacie. Găsești și naturiste, nu doar alopate să te ajute.