| anonim_4396 a întrebat:

De vreo 2 saptamani ma confrunt cu niste dureri usoare la ceafa si gat.Vad ca am inceput sa am dureri usoare si la bratul stang si la spate dar nu tot si rareori imi tremura degetele la mana stanga.
Picioarele le simt cam slabe,de la genunchi in jos.
In acest timp nu am facut febra,nu am avut greturi sau altele.
Mananc,vad,aud,nu am insomnii si nu stau la pat.
Cineva mi-a spus ca s-ar putea sa am spondiloza cervicala.
Cand intorc gatul,aud niste trosnituri,dar foarte incete.
La bratul stang simt doar amorteala,nu si furnicaturi.
Am dureri la ceafa,nu la intreg capul.
De simtit ma simt bine,adica,fac glume, rad.
Mi-e frica sa nu am vreo tumoare sau meningita.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| CosmiNel24 a răspuns:

Consulta medicul..astfel de probleme sunt serioase si chiar nu este normal sa le adresezi site-urilor de socializare..Cu atat astepti mai mult..cu atat situatia se va agrava.

Pe termen scurt, incearca sa nu faci miscari bruste ale gatului, somnul corect este si el foarte important deoarece coloana poate sa afecteze si gatul.Ma rog la Dumnezeu sa patesti ceva! happy

Succes!