| Dante7000 a întrebat:

De vreo 2 zile am o tuse seaca care ma deranjeaza tare. Nu cred ca sunt racit deoarece nu am decat tusea asta urata. Mentionez ca fumez, dar nu cred ca este din cauza asta, deoarece m-am apucat de fumat acum o luna.

Dau funda celui mai bun si explicit raspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ada_Constantinescu_1941 a răspuns:

Probabil sa fie de la țigări!
Ori nu ai plămânii destul de dezvoltați încât să accepte fumul, ori plămânii încă nu s-au obișnuit cu fumul de țigară!
Las-o mai moale cu țigările!
Încearcă să iei niste strepsils in caz că nu e de la țigări și e de la aerul rece! SANATATE!