| PopescuAlin a întrebat:

de vreo 3 zile la degetul mic de la mâna și la inelar mi-au apărut niste bubite lângă unghie si pielea în jurul lor este uscata. Nu am mâncărimi, nimic decât o usturime lejera. Ce pot fii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| xTanno a răspuns:

Posibil sa fie o simpla boala de piele, sau te-ai intoxicat de la alimentele consumate gen: Ai mancat ceva expirat sau ceva in stare imperfecta. Te sfatuiesc sa o pui pe mama ta sa sune medicul de familie si sa ceara sfaturi in legatura cu aceasta problema. Sper ca te-am ajutat.