| Andy40 a întrebat:

Am sa fiu direct la subiect sad mi-a aparut pe penis o roseata de vreo 2 cm o roseata fara bubite s-au ceva gen ca o intoxicatie s-au iritatie dar am mancarimi. senzatie de usturime nu ma deranjeaza la urinare si o senzatie de disconfort nu sunt bubite s-au altceva am folosit flocinolon crema sa-mi treaca de 10 zile cam asa o am si tot nu trece dac ating pielea aia rosie observ ca se face si mai rosie se aprinde gen dac umblu la ea laughing Am facut dragoste acum ceva vreme cu prietena mea si mi-a aparaut. si ea are tot asa niste mancarimi si aceleasi simptome.
Cu ce as putea sa tratez chestia asta si ce este funda happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Stefanismyname a răspuns:

Da cu crema de galbenele tu, daca nu trece du te la doctor

1 răspuns:
| dermdoc a răspuns:

Fara a avea macar o fotografie cu "problema" putem doar ghici de ce suferiti. Pot fi multe lucruri: o candidoza genitala (daca si prietena sufera de mancarimi), o banala iritatie (daca prietena dvs are vaginita microbiana), balanita cu plasmocite Zoon sau chiar un cancer de piele (putin probabil). De aceea, pentru siguranta cel mai bine ar fi sa mergeti la un medic dermatolog pentru o consultatie. Intre timp puteti folosi Nidoflor sau Triderm crema de 2 ori pe zi (dim si seara) si spalat doar cu apa, fara sapun. Succes.