| 0RASPUNS0 a întrebat:

Salut tpu..de vreo 4 zile vad în ceata cu un ochi dacă îl acopăr pe celalalt și clipesc de 2 ori vad bine! Sa ma ingrijorez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ochii uscati nu functioneaza normal, vei avea vedere prin ceata, usturime si chiar dureri la ochi!
Trebuie sa te obisnuiesti: sa clipesti macar odata la fiecare sfert de minut!

| Violleta2022 a răspuns:

Ia o pauza de 3-4 zile, de la orice ecran si screen electronic si vederea iti va reveni.
Daca nu-ti revine, mergi de urgenta la oftalmolog, fiindca poate fii o problema serioasa de sanatate, de natura neurologica.

| 0RASPUNS0 explică (pentru Violleta2022):

Da...probabil de asta stau cam 7 ore pe zi cu ochii în telefon! Și oboseala...

| Violleta2022 a răspuns (pentru 0RASPUNS0):

Gata, s-a terminat cu telefonul!
Odihna ochilor ste mai importanta!

| sierra1 a răspuns:

Da, foarte tare! Du-te urgentissimo la medic

| Goete a răspuns:

Si dupa ce clipesti de 3 ori?

| Lovelyrockgirl a răspuns:

Sa nu fie reactie adversa la un medicament, eu am avut alergie la un medicament si fix la fel pateam.

| cioarata a răspuns:

Ingrijoreaza te in continuare frate