| Pisicutapispispis a întrebat:

Am o intrebare : de un timp cand e lumina (mai ales de aceea de la neoane) nu pot sa ma mai uit in sus pentru ca imi lacrimeaza ochii. Si cand ma uit mai mult timp la un lucru, chiar daca clipesc, simt cum mi se duc ochii unul in celalalt (desi din cate am inteles nu se vede, ci doar simt eu) si apoi incep sa vad in ceata pana dau cu mana la ochi. In plus am probat ochelarii unei colege si vad destul de bine cu ei. Credeti ca ar fi cazul sa ma duc la un control oftalmologic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Tot timpul o lacrimare (in afara cazului in care plangi, te emotionezi), prezinta o problema oftamologica!
Mergi la medicul de familie su cere o trimitere la specilalist!

| salviaplath a răspuns:

Ar trebui, ca sa stii sigur daca ai o problema sau nu.S-ar putea ca ochii tai sa fie doar obositi, dar nu poti fi sigur niciodata.