| VLaDuTz02 a întrebat:

Deci, ma doare foarte tare in zona inghinala mai exact sub operația de apendicită(cu vreo 10cm mai jos de operație) iar durerea se lasa pe un testicul si apoi pe picior. Bănuiesc ca pot avea hernie inghinala dar nu prezint vreo umflatura specifica acestei afecțiuni. Am fost la doctor acum ceva timp dar era in operatie si un asistent fara sa ma vada sau sa ma palpeze mi-a spus ca poate fi o intindere de muschi dar nu cred pentru ca ma doare de mult timp. Voi ce spuneți?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Poate fi si ce a zis asistentul dar si o hernie mai la inceput ar putea fi.