| liviuliviuboss a întrebat:

Salut,am 14 ani in toamna asta fac 15, am o intrebare de vreo cateva luni mi-a aparut langa testicul o umflatura care uneori de dezumfla. Nu ma doare doar cand o apas, dar daca o ating sau ceva nu am nimic. Cred ca e vorba de o hernie inghinala, cum pot rezolva fara operatie? sad Va rog, ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista ceva de purtat in farmacie care sa tina presat.
Este periculos deoarece intestinul se poate rasuci si obtura in acel punct.

| FlorinSalamNr1 a răspuns:

Iti recomand sa te duci la un medic specialist aceasta e o treaba serioasa si necesita mare atentie.Noi nu suntem specialist noi ne dam doar cu parearea