| anonim_4396 a întrebat:

Tatal meu s-a oferit sa ajute un prieten sa-si puna gresie si faianta in noul sau apartament. Dupa ce a terminat cu "lucrarea" a inceput sa aiba dureri de spate care coboara spre fund apoi spre picior. Apoi a spus ca nu-l mai doare in zona mijlocului asa de tare, dar il doare un picior mai mult. Imi este tare frica sa nu fie hernie de disc sad. voi ce spuneti? credeti ca e o intindere sau chiar hernie? crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MySelf94 a răspuns:

Din ce spui tu pare a fi hernie de disc dar poate totusi nu e asa, nu sunt medic si ar fi mai bine sa mearga la unul, poate reusesti sa il convingi sa se trateze din timp.

3 răspunsuri:
| vangaelis a răspuns:

De ce nu face o vizita la medic? durerea iradiata in picior e un semn de intrebare.

| Generalul a răspuns:

Daca durerea creste progresiv si va aparea si in timpul noptii, sigur e hernie. Daca nu, poate are noroc si scapa mai usor. cu o intindere.

| Adriiiii a răspuns (pentru Generalul):

Are dureri si in timpul noptii dar de cateva seri bune au cam inceput sa dispara din cate spune el, adica tot il mai doare dar nu atat de rau.