| Galatanu_Vlad_1996 a întrebat:

Detin varsta de 16 ani si am 1, 70 in inaltime, e bine? In clasa mea sunt aproape cel mai scund, si fetele-s mai inalte decat mine? ii vreo problema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| stresat a răspuns:

De ce conteaza cat de scund esti? Asa e geneticul tau. Probabil ca parintii tai nu au 1.90 iar tu ai doar 1.70. Nu iti mai face atatea probleme. Vei mai creste pana la 21 de ani.

| AnnielaIoana a răspuns:

Nu este nici-o problema.Fiecare are ritmul sau de crestere. Unii sunt mai inalti altii mai scunzi.In plus nu-ti face griji ca ai sa mai cresti pana la 20 de ani.