| MarioGTA a întrebat:

imi este rusine sa o spun si mi se pare ciudat si nu as vrea sa raman asa, detin varsta de 16 ani, pe 23 iunie fac 17 ani, iar eu cand m-am nascut am avut aproximativ 900 grame, prematur. Problema este ca la varsta care o am eu penisul meu este de 13 cm... este cam mic si lat de gen degetul mare cu 1 cm mai lat, imi este rusine si nu stiu ce sa fac, am fost la medic iar doctorita de familie s-a uitat la testiculele mele iar aceasta a spus ca pe la 17, 18 ani se dezvolta, cam asa a zis ea si pentru 16 ani am o inaltime de 1.60 foarte scund si cantaresc 48kg cred. Vreau un sfat, o parere nu as vrea sa raman asa nu stiu ce sa zic, mama a spus ca eu o sa cresc si o sa ma dezvolt si mi-a povestit ca si fratele meu la varsta mea era mai slab si mai scund decat mine doar ca daca ar fi sa am prima mea relatie sexuala cu o fata mi-ar fi rusine, toti copiii pe care ii cunosc i-am intrebat de cati cm o au fiindca mi se parea ciudat, detin 14 sau 15 ani si o au de 16, 17. Mi-ar fi rusine cu o fata. Dau funda va rog sa ma ajutati cu orice!

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun adevarul dar sexul nu creste decat pana la 16 ani si cu el ramai asa, pana la batarnete.
Medicii care te-au consultat nu au vrut sa te amarasca, de aceea nu au vrut sa-ti spuna adevarul in fata.
Din pacate, cum organele sexuale nu mai cresc la varsta asta, desii, tu ai mai putea creste in inaltime pana la 20 de ani, poti invatat tehnici de satisfactie a femeii, apeland la jucarii erotice.
In ce priveste ce spun colegii tai cu masurile mari de penis, ar trebui sa nu mai crezi tot ce auzi, ca 90% din ei mint. Evident ca nu vreo recunoaste niciodata ca o au de fapt de 10-12 cm, cum spun statisticile despre barbatul roman.
Da-le tema de casa, sa ti-o arate tie, pe viu, si vei vedea ca nici unul nu va accepta asta, tocmai pentru ca mint.
Doar acela care nu minte, se va arata bucuros sa ti-o arate, ca se mandreste cu organul lui.

| MarioGTA explică (pentru Violleta2022):

2 colegi mi-au aratato laughing) au masurato cu rigla era de 16 cm?

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca te-ai nascut prematur, este posibil ca in cazul tau intrarea in perioada pubertatii sa se fi produs tardiv si astfel sa se explice si dezvoltarea ta fizica inceata si dimensiunile atinse la varsta de 16 ani. In astfel de situatii de obicei dezvoltarea fizica se amana cu cativa ani si se definitiveaza la varste mult mai mari uneori situate catre 18-20 de ani. Se poate presupune ca odata cu dezvoltarea fizica a corpului tau sa se mai mareasca si penisul intr-o anumita masura. Iar in privinta marimii medii a penisului detinut de barbatii din Romania trebuie sa cunosti si tu adevarul potrivit caruia lungimea statistica medie a penisului cu care sunt inzestrati barbatii ADULTI din tara noastra este in jur de 12, 73 cm.
Pentru a te informa CORECT, pe baze stiintifice si medicale si nu conform laudaroseniei desantate a tinerilor mincinosi, citeste :
https://www.descopera.ro/dnews/11987176-care-este-marimea-medie-a-penisului
http://www.buzznews.ro/......ri-studiu/
Si vei constata ca in revistele de specialitate este precizat cat se poate de cert si concret care este marimea reala a penisului :
,, O altă analiză, publicată în Nature (revista de stiinta), cita 16 surse diferite, (din mai multe surse), prima fiind una de acum mai bine de 100 de ani, publicată în 1899. Pe baza datelor extrase din aceste studii, oamenii de ştiinţă au concluzionat că în stare flască, lungimea medie a penisului variază între 7 şi 10 cm, pe când circumferinţa variază şi ea între 9 şi 10 cm. În stare erectilă, lungimea medie a penisului variază între 12 şi 16 cm, pe când circumferinţa este de aproximativ 12 cm. ""
Multa sanatate!

| Sofer a răspuns:

Lasă frate ca îți ajunga și 13 cm dacă nu mai creste.

| PsyhoChild a răspuns:

S-au creat niste mituri despre femei in ultimul secol foarte proaste.
Tu crezi ca toate femeile vor sa le intre in vagin un penis de 20 de cm? Crezi ca sunt toate moarte dupa ****? Placerea este singurul lucru care conteaza si poti reusi sa satisfaci o femeie si cu un penis de 13 cm.
Cat despre ce ii intrebi pe prietenii tai nu stiu ce este mai penibil, faptul ca ai intrebat sau faptul ca ei au mintit majoritatea. Daca intrebi un baiat ce marime are penisul lui el deja iti spune ca e african cu scula de 20 cm.
Sper ca te-am lamurit

| MarioGTA explică (pentru PsyhoChild):

Nu spun chestiia asta, dar cum as putea satisface o femei in alt fel decat cu p**la?
Niste sfaturi?

| alina2k18 a răspuns (pentru MarioGTA):

Cand o sa cresti si o sa ai SALARIU, preferabil MARE o sa iti dai seama cum poti satisface o femeie si in alt fel laughing
Otherwise, sex oral si degetewinking

| mihai69 a răspuns (pentru alina2k18):

@alinuța știe... rolling on the floor

| alina2k18 a răspuns (pentru mihai69):

Miauuu

| MarioGTA explică (pentru alina2k18):

? asta as stii

| EuAMG a răspuns:

Tu să știi ce să îi faci fetei că mărimea atunci nu mai contează