| Alecso_Alecso_1995 a întrebat:

(doar pentru cei care cunosc situația si au trecut prin ea) am aproape de 1 si jumatate de când mă confrunt cu o stare gravă de anxietate. aveam un timp când făceam des atacuri de panică momentan mi-au trecut după ce am cheltuit milioane bune cu diferiti psihologi dar am rămas cu o gândire foarte foarte proastă gen că as avea o problemă cardiacă si as putea muri specifice atacurilor de panică după cum am văzut dar am făcut câteva Ekg-uri acum câteva luni si erau oke dar nu mă liniștește deloc...tot am impresia ca am ceva..de exemplu aveam dureri de spate si am luat antibiotice si un coleg imi spune să nu fiu alergic..si după câteva ore am avut un atac de panică..acum este iarna si sunt cam alb la piele si ma gândesc că as avea o boală de piele ceva. uneori am o stare de amețeală dar nu e acea amețeală care o stim toti e ceva diferit care nu pot explica...o frică foarte foarte mare..totul că am tras odată dintr-o tigare electronică si am facut un atac de panică.că presupun că altceva nu aveam ce pati. aștept răspunsuri bune dau fundă.Vă mulțumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Milioane bune?
Daca esti frate milionar, de ce nu zbori in America sau oriunde in lume, ca sa-ti rezolvi problema?
Mai nasol de saracii locului, care nu-si permit cativa zeci de lei, pentru o consultatie.

| ALGator a răspuns:

Nu știu dacă te consolează, dar atacurile de panică în sine, deși neplăcute, sînt inofensive.
Sănătate!

| Cortex a răspuns:

Din proprie experienta iti spun, sportul, miscarea fizica e cea mai buna modalitate de a iti face organismul sa functioneze normal.Incearca sa te gandesti doar la ce faci in prezent, nu ce a fost si nu ce e posibil sa fie.Fa gimnastica respiratorie, ia vitamine A-Z.Incearca sa meditezi zilnic cam 10 minute. Ocupa-ti timpul cu lucruri constructive care te fac sa evoluezi dintr-un anumit punct de vedere.

| Alecso_Alecso_1995 explică (pentru Cortex):

La ce sunt bune vitaminele A-Z?

| ALGator a răspuns (pentru Alecso_Alecso_1995):

La nimic în cazul ăsta. Aportul de vitamine e asigurat de alimente.

| Cortex a răspuns (pentru Alecso_Alecso_1995):

Centrum A-Z iti recomand, contine toate vitaminele de care are nevoie organismul tau. Daca le iei si crezi ca iti vor face bine, te vei simti mai bine, mai energic. Daca nu crezi ca te vor ajuta creierul tau va trimite instant in organism ca acele pastile nu sunt bune si vor fi preluate de sistemul care se ocupa cu evacuarea.

| MajinVegeta a răspuns:

Consulta un psihiatru. Cred ca-ti va fi de real folos.

| Choasmakerangel a răspuns:

Da,anxietatea se simte ca un bolovan legat de gat, pai incearca si tu sa fumezi iarba pentru ca reduce nivelul de anxietate si te face sa te simti chiar foarte bine si nici nu dauneaza sau bea,

| Anonim999000 a răspuns:

Iti spun cu mare sinceritate ca si eu in trecut am fost cu atacuri de panica
m.am lovit la cap
Si am crezut ca am tumoare dar nu a fost asa. Am tot fc investigatii si toate bune
Si pana la urma am inceput sa ma linistesc si am uitat de toate astea
Si iarna toti suntem mai albi
E frig.

| Alecso_Alecso_1995 explică (pentru Anonim999000):

E greu tare de 1 an si ceva ma tot chinui si nu stiu cum sa fac sa trec peste...