| sssssttttteeeeefffffaaaaannnnniiiii a întrebat:

E buna urina pt. coșuri sau pt. puncte negre?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Categoric nu!
Urina este apa plina de toxine din corp!
Cum poti pune toxine din nou pe cosuri?
Si de ce ai face asta?
Pe cosuri pui ulei de arbore de ceai (tea tree oil), cate 1 picatura pe fiecare cos, dimineata si seara.
Punctele negre sunt formate din praf si mizerie, care in amestec cu transpiratia fetei se depune in porii fetei si-i astupa, infectandu-i daca nu sunt eliminati zilnic.
Pentru porii negrii trebuie spalat fata imediat cum ajungi acasa dupa scoala, sau joaca si seara inainte de culcare, cu apa calda si sapun.
Binenteles ca trebuiesc scoase punctele negre si intretinerea fetei curate sa se faca obligatoriu imediat cum ai intrat in casa, dupa joaca, munca, plimbare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,este nemaipomenita! Trebuie consumata dimineata inainte de masa.Cam 150ml ar fi suficient.Bafta!

| sssssttttteeeeefffffaaaaannnnniiiii explică:

Da dar eu vreau sa ma dau cu ea pe fata. întrebarea e: e buna urina sa te dai cu ea pe fața?

| sssssttttteeeeefffffaaaaannnnniiiii explică:

Mulțumesc de acest raspuns care imi va fi de ajutor.dar mai am o intrebare: la ce varsta dispar cosurile? Am 13 ani