| StefanFlorea a întrebat:

Salut TPU! Era intuneric in camera si când am scos telefonul de la incarcat, mi-a scăpat transformatorul de la incarcator in apa, era scos din priza, după ce a picat l am scos instant in maxim 3 secunde, acum l-am pus la uscat. O sa mai marga oare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Trebuie uscat foarte bine. Daca are apa in el se va strica atunci cand va fi bagat in priza. Cred ca daca e pus pe un calorifer, in cateva zile va fi uscat. Daca se poate desface e mai sigur. Se poate pune la uscat si se poate vedea daca mai are apa sau nu. Un incarcator stricat poate strica si telefonul.

| StefanFlorea explică (pentru halogen001):

Am reușit, noroc ca am fost la tara si am bagat multe lemne intr o soba si l am in spatele sobei si s-a uscat intr o noapte, acum merge perfect.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde. Doar dacă ii pui picioare.